Home Haberler Barkoddan RFID’ye Geçiş

Barkoddan RFID’ye Geçiş

Barkod ile kimliklendirilen envanteriniz veya varlık yönetimi teknolojiniz olarak uygulamayı planlıyorsanız ve seçeneklerinizi gelecekteki RFID uygulaması için açık bırakmak isterseniz veya zaten barkodunuz varsa ve RFID’e yükseltmek istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır.

Etiketler

RFID,RFID Depo,UHF RFID Etiket, RFID Reader, RFID Okuyucu ,RFID Anten,HF RFID Etiketi, Güvenlik EtiketiBarkod teknolojisi, bir barkod okuyucu vasıtasıyla okunabilir bilgilerle basılmış bir yapışkanla desteklenen kağıt veya polyesterden (ve muhtemelen başka malzemelerden) yapılmış etiketleri kullanır. RFID’ye yükseltmek için, ortamınızı RFID akıllı etiketlerine, yani gömülü RFID iç yüzüne sahip etiketlere (etiket anteni ve bir alt tabakadaki bir çip) değiştirmeniz gerekir. Barkod ve diğer basılı bilgiler bu etiketlere basılabilir, ancak barkod yazıcınız RFID etiketini kodlayamaz. Bunun için bir RFID Yazıcısı gerekmektedir.

Uygulamanız için doğru bir RFID etiketi seçmek amacıyla, hangi etiketin sizin için en uygun olacağını görmek için ürününüzü, uygulamanızı ve ortamınızı analiz etmeniz gerekir. Doğru etiketi seçme konusunda tavsiyeler için sizlere yardımcı olabiliriz. Muhtemelen UHF Gen 2 RFID Etiketlerini kullanacaksınız ve orada etiketi yalnızca inlay boyutu, Chip duyarlılığı, bellek boyutu,anten performansına göre seçmeniz gerekiyor. RFID etiketi örnekleri için bu sayfayı ziyaret edin.

RFID Akıllı Etiket

RFID Yazıcı

RFID,RFID Depo,UHF RFID Etiket, RFID Reader, RFID Okuyucu ,RFID Anten,HF RFID Etiketi, Güvenlik EtiketiBir barkod yazıcısı satın alırken (veya mevcut yazıcınızın) , RFID ile yükseltilmesi seçeneğinin bulunduğundan emin olun. Zebra ZT400 series (özellikle ZT410) gibi kolayca yükseltilebilen yazıcılar vardır.  Bunun yanında ilerleyen süreçlerde RFID ye geçme ihtimaliniz var ise, yazıcınızı direkt RFID modül içerisinde olan bir model alabilirsiniz. RFID Yazıcılar barkod printerlerının yapmış olduğu tüm herşeyi yapabilmektedir.

 

RFID El Terminali

RFID,RFID Depo,UHF RFID Etiket, RFID Reader, RFID Okuyucu ,RFID Anten,HF RFID Etiketi, Güvenlik EtiketiTaşınabilir barkod el terminalleri RFID’ye yükseltmek için çeşitli seçenekler vardır. Zebra veya NordicID gibi firmaların el terminalleri, RFID ek bileşenlerine sahiptir. İşte UHF için RFD8500 ve Nordic Id EXA 51E üzerine barkod el terminali takılabilen bir UHF RFID Okuyucudur. Bu cihazların üzerinde 2D Imager okuyucuda gelmektedir. Elde taşınır bir RFID okuyucu seçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

RFID,RFID Depo,UHF RFID Etiket, RFID Reader, RFID Okuyucu ,RFID Anten,HF RFID Etiketi, Güvenlik EtiketiSabit RFID Okuyucular

RFID (Barkodun aksine) birçok öğeyi aynı anda insan etkileşimi olmadan okumanızı sağlar. Sabit Okuyucular girişlerde,çıkışlarda, koridorlarda ve eşyaların (kasaların, paletlerin vb.) tedarik zinciri veya üretim süreçleri boyunca geçtiği alanlardaki uygulamalara uygundur. Sabit okuyucular raf okuyucusu olarak veya konveyörlerin çevresinde de uygulanır. Okuma bölgeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Impinj R220 RFID Okuyucu

Yazılım

RFID uygularken, en önemli kısım RFID sisteminizden alınan verilerin yorumlanmasıdır. Bir barkodun aksine bir  RFID etiket, sorgulama bölgesine girerken yüzlerce kez okunur ve çoğu zaman aynı anda birçok etiket okunur. Tüm bu verileri ele alabilmek ve anlayabilmek için, RFID ara katman yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Orta katman, RFID okuyucularını (ve muhtemelen sisteminizdeki diğer RFID cihazlarını) bütünleştirir ve yönetir, verilerin filtrelenmesini ve toplanmasını sağlar ve ilgili verileri, belirli RFID uygulamaları veya ERP sistemleriniz olabilecek arka uç uygulamalarına aktarır. RFID katman yazılımı ayrıca yerel veya dağıtılmış veritabanlarıyla verimli bir şekilde arayüz oluşturur.

RFID teknolojisinin uygulanması hakkında sorularınız veya yardıma ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!