Home Haberler RFID Tipleri Nelerdir?

RFID Tipleri Nelerdir?

Bir RFID sistemi tasarlarken – RFID donanımı ve yazılımı dahil olmak üzere tipik olarak birkaç bileşen akla gelir. Donanım için, tipik olarak RFID Okuyucular, RFID Antenleri ve RFID Etiketleri, ilgili kullanım durumlarına göre seçilir. RFID yazıcıları ve diğer aksesuarları / çevre birimleri de dahil olmak üzere diğer donanım bileşenleri kullanılabilir.

Bir RFID etiketi ile ilgili olarak, RFID Inlay’ler, RFID Etiketleri ve RFID Tagleri gibi çeşitli terminolojiler kullanılır, ancak fark nedir?

Bir RFID Etiketinin bileşenlerine bakarsak, tipik olarak aşağıdaki parçalar bulunur:

RFID Chip (veya Integrated Circuit): Sorumlu veri depolamanın yanı sıra ilgili protokole dayanan işlem mantığını yönetme.
Etiket Anteni: Sorgulayıcıdan gelen sinyalin alınmasından ve iletilmesinden sorumludur. Genellikle en büyük alanı kaplar.
Yüzey: Her şeyi bir arada tutar.

RFID Inlay:

Bir RFID Inlay, genellikle bir film yüzünde sadece RFID Çip , Etiket Anteninden meydana gelir.

Alt tabakanın yapışkanı varsa “Wet Inlay” olarak adlandırılır. Aksi halde, Dry Inlay denir.

RFID Etiketi:
Kağıt etiketine gömülü bir RFID Inlay varsa, bir RFID Etiketi veya Akıllı RFID Etiket olarak adlandırılır.

Önceden basılmış, önceden kodlanmış RFID etiketlerinden oluşan bir rulo şeklinde verilebilir.

RFID Etiketi:
RFID Çipi ve Etiket Anteni kapsüllenmişse (bileşenleri korumak veya kullanım kolaylığı için), o zaman bir RFID Etiketi olarak adlandırılır.

Kapsüllenmiş bir RFID etiketinin bir örneklerini burada bulabilirsiniz. Çok farklı alanlarda kullanılan RFID tag çeşitleri mevcuttur. Bunlardan bir tanesi de yıkamada kullanılan Laundry RFID Tag’dir. Tag ilgili giysi,havlu, çarşaf kılıfı vb. gibi malzemelere ütü presi şeklinde veya dikme yolu ile yapıştırılabilir. ve bu materyalın dayanmış olduğu tüm yıkama prosedürlerine dayanmaktadır.

Kullanım durumunuz için hangi RFID Etiketinn uygun olacağı hakkında herhangi bir sorunuz var mı? Bizimle hemen iletişime geçin.