Sevkiyat Kapılarınızı RFID ile Akıllı hale Getirin

Birçok işletme, ürünleri, kasaları, paletleri veya kolileri almak veya göndermek için depolarda ve dağıtım merkezlerinde her gün yükleme kapılarını kullanır.

Gönderi veya mal kabul gibi iş süreçlerini yürütürken, her bir işlemin doğru olması çok önemlidir, böylece doğru sevkiyat veya doğru mal kabul, o gönderinin içindeki doğru öğelerle doğru yere gider.

İşte burada RFID devreye girer. Ürünlerinize, kasalarınıza ve paletlerinize RFID etiketlerini yapıştırarak, deponuzdan veya dağıtım merkezinizden ayrılırken her bir gönderiyi hızlı ve doğru bir şekilde doğrulama olanağına sahip olursunuz.

Bu, alma, toplama ve paketleme gibi diğer işlemlere de genişletilebilir.

RFIDDepo, Depo Yönetim Sisteminiz (WMS) veya Kurumsal Kaynak Planlama yazılımınız (ERP) gibi sistemleri sahadan topladığı verilerle beslemek için kutudan çıkmış bir çözüm olan GATEOFID Çözümüne sahiptir. Çözüm, RFID işlemlerini soyutlamanıza olanak tanır, böylece sadece sevkiyat  kapısında olanla, sevkiyat kapısında olması gerekenle eşleşmesini sağlamaya odaklanabilirsiniz. Sistem ayrıca, özel iş kurallarına göre operatöre sesli-ışıklı geri bildirim  verecek şekilde tasarlanmıştır.

Avantajları :

  • Doğru ürünlerin doğru yere gitmesini sağlayın.
  • Gönderi doğrulama için harcadığınız zamanı azaltın.
  • Artan müşteri Memnuniyeti
  • Düşük operasyonel maliyetler
Read more

Barkoddan RFID’ye Geçiş

Barkod ile kimliklendirilen envanteriniz veya varlık yönetimi teknolojiniz olarak uygulamayı planlıyorsanız ve seçeneklerinizi gelecekteki RFID uygulaması için açık bırakmak isterseniz veya zaten barkodunuz varsa ve RFID’e yükseltmek istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. (daha&helliip;)

Read more