RFID Kuyumcu Çözümü

Yeni nesil Kuyumculuk Sistemi

Günümüzde kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getiren ve gerek üreticilere ve gerekse dükkan sahiplerine sonsuz kolaylık sağlayan RFID teknolojisi, bu sektörde yaşanan “sayım, güvenlik, sahtecilik, hizmette hız gibi konulara farklı çözümler üretmektedir.

Günümüzde kuyumculuk sektörüne yeni bir soluk getiren ve gerek üreticilere ve gerekse dükkan sahiplerine sonsuz kolaylık sağlayan RFID teknolojisi, bu sektörde yaşanan sayım, güvenlik, sahtecilik, hizmette hız gibi konulara farklı çözümler üretmektedir.

Müşteri vitrinindeki bir ürünün fiyatını öğrenmek istediğinde, normal şartlarda bu ürün vitrinden alınmakta, tartılmakta, fiyatı hesaplanarak müşteriye söylenmektedir. RFID teknolojisinde ise, zaten ürünle ilgili tüm bilgiler, ürünün üzerindeki RFID etiketinde kayıtlı olduğundan, satıcı kalem ebadında ki bir okuyucuyu ürünün etiketi üzerine tutarak, bu ürünle ilgili tüm bilgiye ulaşmakta ve kısa süre içerisinde müşteriye ürünlerin sayımları çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Arzu edildiğinde ürün etiketlerine, ürünün üretim tarihi, hangi ustanın elinden çıktığı, dükkanın hangi tarihte girdiği, kaç kez müşteriye teşhir edildiği gibi bilgiler kaydedilebilmekte, komşu dükkanlara satış maksadıyla herhangi bir ürün verildiğinde doğru ürünün geri geldiği kontrol edilebilmektedir.

Kullanılacak olan rfid etiketler standart etiketler ile aynı görünüme sahip olduğundan ürün üzerinde kötü görünmez.

Dükkânda çalışan elemanların satış esnasında hesap hatası yapmaları veya geçici olarak dükkana bakan kişilerin müşteriye eksiksiz hizmet verme imkanı da kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.