RFID Demirbaş Takip Sistemi

RFID ile daha fazla kontrol!

Rfid teknolojisi yardımı ile demirbaşlarınızın etkin bir şekilde takibini yapabilirsiniz. Eğer işletmenizde binlerce demirbaşınız var ve neyin nerede olduğunu takip etmek giderek içinden çıkılmaz bir hal alıyorsa, bunu en hızlı ve en doğru şekilde RFID demirbaş takip sistemimizi kullanarak çözebilirsiniz.

Demirbaş Nedir ?

Bir kurumun, kurum içinde veya kurumla bağlantılı çalışan başka bir yerdeki mal veya eşyalarının genel ifadesidir.Kurumun bu mal ve eşyaları, ticari amaçlı olmayıp faaliyetini yürütebilmesi için gerekli olan temel ihtiyaçlarıdır.Demirbaşlara örnek olarak kurumdaki ofis malzemeleri, tıbbi,endüstriyel ve elektronik cihazlar gösterilebilir.

Demirbaş yönetim sistemi nedir?

Kuruluş bünyesinde bulunan demirbaşları tanımlayarak, takibini sağlayan yazılım ve donanımlar bütünüdür.Sisteminin temel amacı, demirbaşların belirlenmesi,etiketlenmesi, takip edilmesi ve sayılarak kontrolün sağlanmasıdır.

RFID Demirbaş Takip Sistemi Özellikleri

  • RFID Yazıcılar sayesinde demirbaş etiketlerinizin hem üzerine kodlama yapabilirsiniz, hemde RFID Etiketine istenilen bilgiyi yazabilirsiniz.
  • RFID El terminali ile sayım sırasında eksik olan demirbaşlarınızı veya aramak istediğiniz demirbaşı hızlıca bulabilirsiniz. Sisteme aradığınız demirbaş numarısını girdikten sonra sesli ışıklı bir şekilde sizi yönlendirmektedir.
  • RFID El terminali ile saniyede yüzlerce demirbaş sayılabilir. Sayım esnasında lokasyon bilgileri de kaydedilir. Sayılan lokasyonda bulunan demirbaşlar, bulunamayan demirbaşlar ve başka bir lokasyona kayıtlı olduğu halde bu lokasyonda tespit edilen demirbaşlar tespit edilir. Kayıp demirbaşlar el terminalleri vasıtasıyla aranarak, kısa sürede bulunabilir. Farklı konumda bulunanlar için arzu edilirse zimmet değişikliği işlemi yapılabilir.
  • Sistemde yapılan sayım sonuçları, zimmet bilgileri , eksik demirbaş numaraları gibi bir çok rapor alma seçeneğimiz bulunmaktadır.

Sisteme Ait Ekran Görüntüleri